Psychoterapia DDA

Image Orange Shape
Psychoterapia DDA
Syndrom DDA

Psychoterapia DDA to regularne spotkania z terapeutą w celu przepracowania bolesnych doświadczeń tworzących schemat destrukcyjnych zachowań w kontakcie ze sobą i innymi osobami nabytych w trakcie dzieciństwa, w którym brakowało bezpieczeństwa i właściwej opieki ze strony rodziców.

DDA czyli dorosłe dzieci alkoholików to ludzie nie radzący sobie w dorosłym życiu ze względu na brak odpowiednich umiejętności, które nie wykształciły się w dzieciństwie. Osoby te wychowywały się w braku poczucia bezpieczeństwa. Aby przetrwać musiały się przystosować do warunków, nauczyć się żyć z poczuciem wstydu, odrzuceniem. Uczucie strachu i ciągły stres były obecne w ich codziennym życiu.

Często dzieci te wynoszą z domu poczucie, że są gorsze od innych, mniej wartościowe, nie zasługujące na uwagę i miłość. Skutkuje to nieumiejętnym budowaniem relacji z otoczeniem, innymi osobami czy też problemami w budowaniu związków partnerskich.

Jesteś gotowy na zmianę – zapraszamy.